Şair Yazar Necati Ülker

İçerik

NE GÜZEL

NE GÜZEL 

Çankırı karatekin üniversitesi Yâran Kültürü uygulama ve araştırma merkezi Müdürü Yrd.  Doç. Dr. Sayın Kadir ÇAYIR Yukarıdaki basın toplantısın da ihtiyaçlarını yer konusunu açıkladığı yaptıkları saha çalışmalarını yapacakları saha çalışmalarını anlattığı tüm proje ve arzularına yürekten katılıyorum. 

Sayın başkanın Şahsında merkezin yönetim kurulu üyelerine projelere maddi manevi katkı sağlayanlardan ALLAH Razı olsun 

Kaybolmaya yüz tutmuş birçoğu da kaybolmuş olduğunu sandığım, Çankırı’mıza has Yâran musikilerini aslına uygun olarak bulup yaşatmak azminizi ve araştırma çalışmalarınızı Haberci18 sitemizde okudukça Çalışmalarınız hakkında açıklamalarınız bana heyecan veriyor ve duygulanıyorum. 

Yâran kültürüne ömrümce aslına uygun yaşatılması için çok çaba verdim veriyorum”.

İnanıyorum ki Bu köklü Kültüre verilen hizmet asla boşa gitmeyecektir. Gelecek neslin çok yararlanacağını umut ediyorum, arkanızda Yaşanan ömürün için de kalıcı Eserler bırakıyorsunuz. 

Ömür dediğimiz ne ki işte geldik vademiz bitince gideceğiz.

Hep yazılarımda işlerim her ne hikmettendir bilinmez 1994 yılına kadar bu köklü kuruluşa resmi bir kimlik kazandırılmamıştır.

YÂRAN KÜLTÜRÜNE; Aşırı zaafım olduğundan 1994 yılında Çankırı Yâran kültürü Derneğini bir gurup başağa ve yaran arkadaşlarla kurarak ilk resmi kimliğini kazandırmış olduk.

5 yıl kadar kurucu başkanlığını yaptığım bu köklü kültüre ilginin arttığını gördüm şimdi yine görüyorum ki akademik çalışmalarla daha ileriye gidiyor,

NE GÜZEL yolunuz açık gönlünüz Yâran sevgisiyle dolsun 

Okuyun ve okunan biri olmanız dileği ile hoşça kalın dostça kalın ama gönül kapılarınız asla kapatmayın. 

Başağa Necati ÜLKER/ANKARA

Bunu paylaşmak istersen

Yorumlarınızı Bekliyorum